TOP 3 symboli Włoch

Spis treści

Pizza

Chyba największy skarb Włochów, który zdobył popularność na całym świecie. Kto z nas nie lubi zjeść czasem wielkiego jak talerz ciasta, na którym znajduje się pyszne salami z oliwkami, sos pomidorowy i ser mozzarella? Dzisiaj w praktycznie każdy polskim mieście musi się znaleźć chociaż jedna pizzeria. Tradycyjna włoska potrawa różni się jednak od tej reklamowanej w Polsce. Rodowici Włosi tłumaczą, że prawdziwa pizza na początku była wyrabiana z ciasta makaronowego. Wierzch koła smarowało się sosem pomidorowym, sypało się tarty ser, zioła i piekło się w nagrzanym piecu. Różnego rodzaju dodatki i bonusy wymyślono w innych krajach. Pizzę je się zarówno rękami, jak i sztućcami – jak nam jest wygodnie.

Koloseum

Słynny rzymski amfiteatr zbudowany do 80 roku naszej ery przez cesarzy z dynastii Flawiuszów. Widownia mogła pomieścić aż 50 tysięcy widzów i była jak na tamte czasy bardzo nowoczesnym budynkiem z 80 ponumerowanymi wejściami oraz osłoną, która chroniła publiczność przed deszczem i silnym słońcem. W Koloseum walczyli gladiatorzy, polowano na zwierzęta oraz urządzano naumachie, czyli widowiska przedstawiające bitwy morskie. Nie ma dowodów na to, że zabijano tam masowo chrześcijan, ale niepodważalnie dochodziło w Koloseum do egzekucji skazańców – często w dosyć okrutny sposób.

Ferrari

Mieć samochód tej włoskiej marki to szczyt luksusu. Przedsiębiorstwo zostało założone w 1947 roku przez Enzo Ferrariego, a od wielu lat kojarzy się z pomalowanym na czerwono, błyszczącym i super szybkim wozem sportowym. Samochody Ferrari od zawsze były symbolem luksusu i piękna. Charakteryzują się niewielkimi silnikami 8 i 12-cylindrowymi, ale ich osiągi budzą największe doznania. Największymi konkurentami na rynku motoryzacyjnymi są maszyny z fabryki Porsche oraz Lamborghini. Tutaj należy wytłumaczyć, że ta ostatnia marka również należy do włoskiej myśli tworzenia szybkich pojazdów.