Top 3 symboli francji

Z czym kojarzy się Francja?

Z czego słynie Francja? Jakie są symbole Francji? Ten niewątpliwie piękny kraj o długiej i bogatej kulturze i historii ma wiele do zaoferowania podróżnikom i turystom, osobom kochającym książki, fanom zabytków czy miłośnikom sztuki.


Francja symbole Z czego słynie Francja? Z czym kojarzy się Francja? Francja, charakterystyczne cechy? Tu, jak w większości miejsc na świecie, pewne rzeczy, miejsca czy nawet osoby uchodzą za symbole narodowe państwa. Które z nich są uważane za te najważniejsze i zarazem najbardziej kojarzone z tym krajem?Francja – symbole narodowe (oficjalne i nieoficjalne):rózgi liktorskie, dewiza: Wolność, równość, braterstwo (fr. liberté, égalité, fraternité), flaga podzielona na 3 pionowe pasy w kolorach niebieski, biały i czerwony, hymn – Marsylianka, Marianne, kogut symbol Francji – Kogut Galijski.

Kogut symbol Francji

Temat symbole Francji nie byłby kompletny bez chwili zatrzymania się przy nim. Ktoś może jednak pomyśleć: “zaraz… kogut symbol Francji? Jak to możliwe?”. Otóż tak, w temacie Francja – charakterystyczne rzeczy, jest on.Symbol Francji Kogut galijski – nieoficjalny symbol Galii i Celtów zamieszkujących tereny dzisiejszej Francji. Dlaczego akurat ten ptak hodowlany doczekał się nadania takiej rangi?Już tłumaczymy. Otóż słowo „gallus” oznaczało w języku łacińskim słowo „galijski” oraz „koguta”. Zwierzę zostało przyjęte najpierw przez Franków, potomków Francuzów i utrwaliło się aż do czasów współczesnych.Kogut znajduje się też na pieczęci państwowej oraz był maskotką podczas Mistrzostw Świata France 1998.Myśląc więc o kraju jakim jest Francja, charakterystyczne rzeczy dla tego państwa, to wśród nich jest i ten ptak – symbol Francji – kogut.

Z czym kojarzy się Francja?

Co jeszcze więcej w temacie, Francja symbole?Zburzenie Bastylii – wydarzenie, które na zawsze zmieniło bieg historii Francji. Bastylia była z początku paryskim zamkiem, zbudowanym w latach 1370-1383. Budowla miała przede wszystkim bronić bramy św. Antoniego. Z czasem straciła jednak cel obronny, a przeistoczyła się w więzienie.Bastylia stała się symbolem ucisku, cierpienia i kwintesencją panowania dynastii Burbonów, znienawidzonych przez paryskich mieszczan. 14 lipca 1789 roku doszło do zamieszek, które zapoczątkowały Wielką Rewolucję Francuską. Zamek został zdobyty przez mieszkańców, a ten dzień ogłoszono później świętem narodowym Francji.

Z czego słynie Francja?

Myśląc o temacie: Francja charakterystyczne cechy, rzeczy, miejsca, symbole, nie może zabraknąć jej.Bagietka – bo to o nie mowa, mało kto zdaje sobie dzisiaj sprawę, dzięki komu możemy zajadać się tymi podłużnymi i smacznymi wyrobami piekarskimi. Bagietka stała się symbolem Francji, a przede wszystkim jej stolicy – Paryża. Wymyślili ją piekarze pracujący dla Napoleona Bonaparte. Skąd wziął się ich pomysł? Wytłumaczenie jest proste – jej kształt ułatwiał marsz żołnierzom cesarza Francuzów, którzy bez problemów chowali ją w kieszeniach.Są dzisiaj podstawą śniadania mieszkańców Francji. Zapewne każdy z nas jadł chociaż raz ten przysmak i docenił jego kruchość oraz miękkie wnętrze.