Dzierżyńska Góra – najwyższy szczyt na Białorusi. Wznosi się jedynie 345 metrów nad poziomem morza. Miejsce te leży praktycznie w centrum kraju i nazywało się w dawnych czasach: „Święta Góra”. Historycy tłumaczą, że jej nazwa wzięła się najprawdopodobniej jeszcze przed rozpowszechnieniem chrześcijaństwa. Kiedyś góra była bowiem miejscem kultu pogan. Komuniści zmienili w 1958 roku ten tytuł – przyjęła nazwisko działacza partyjnego Feliksa Dzierżyńskiego. Jak widać, nazwa nie zmieniła się po dziś dzień. Wzniesienie cieszy się popularnością wśród turystów.
Mińsk – stolica Białorusi, a zarazem największy ośrodek kulturalny, gospodarczy i naukowy całego kraju. Miasto leżało w ubiegłych wiekach na terenach Wielkiego Księstwa Litewskiego, a potem w I i II Rzeczpospolitej. Jednakże, w 1920 roku Mińsk znalazł się w rękach bolszewików, którzy włączyli go do Białoruskiej SRR. Stolica pomimo wielu strat w ludności podczas II wojny światowej, zachowała wiele zabytków, jak np. Archikatedra Imienia Najświętszej Maryi Panny z XVII w. czy Kościół i klasztor bernardynek z 1642 r. Mińsk liczy prawie dwa miliony mieszkańców i jest głównym punktem wycieczek turystycznych.
Zamek w Mirze – jeden z największych symboli Białorusi wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Budowla powstała na przełomie XV-XVI wieku w stylu gotyckim. Stał się własnością litewskiego rodu Radziwiłów, którzy postanowili przerobić zamek na styl renesansowy. Był on stale niszczony przez Szwedów, a w epoce napoleońskiej stał pusty i niezamieszkany. W wyniku przekazywania sobie z rąk do rąk aktu własności, budowla trafiła w końcu do Michała Światopełk-Mirskiego, który rozpoczął przebudowę zabytku w latach 1923-1924. Potem nastała wojna i rządy komunistów. Obecnie Zamek w Mirze prezentuje się niezwykle okazale i stanowi wizytówkę Białorusi.