Top 3 symbole Holandii i Belgii

Belgia symbole

Zaczynamy od tematu, symbole Belgii. Wiecie, z czego słynie Belgia najbardziej? Co przychodzi Wam na myśl, kiedy pomyślicie o tym kraju?Dla nas niewątpliwie numerem 1. w kategorii “symbole Belgii” są… frytki!

Belgowie uważają się za „wynalazców” tych drobno pociętych i wysmażonych ziemniaków.
Przysmak ten stał się nawet potrawą narodową, a każde inne zastosowanie frytek przez cudzoziemców uznawane jest wręcz za grzech.
Tradycyjne, belgijskie danie smaży się w głębokim oleju zwierzęcym, a następnie tuż przed spożyciem macza się je w smacznym sosie.
Pod żadnym pozorem nie powinniśmy porównywać takich frytek do wyrobów znanych fast foodów.
Niestety, potrawa nie należy do zbyt zdrowych i ograniczajmy jej spożycie minimalnie raz na tydzień.

Z czego słynie Belgia?

A z czego słynie Belgia? rzecz jasna poza frytkami, które zajmują zaszczytną pierwszą pozycję w rankingu “Belgia symbole”.Pytamy więc, Belgia, z czego słynie jeszcze ten mały kraj? Nie można zapomnieć o fladze. To jest taki “must” w kategorii Belgia symbole narodowe. Ma kształt prostokąty w proporcjach 13:15 podzielony na trzy równe części w pasach pionowych o barwie: czarnej, żółtej i czerwonej.
Temat Belgia symbole bez wspomnienia chociażby słowem o herbie państwa, byłby niekompletny. A więc… To jeden z symboli Królestwa Belgii, niezwykle bogaty, z charakterystycznymi lwami w kolorze złota.
Hymn – to Brabantka, Brabansona, Pieśń Brabancka znana także jako Hymn Wolności.

Belgia ciekawostki

A teraz czekacie na ciekawostki o Belgii? Oto kilka z nich specjalnie przygotowanych z myślą o Was!W temacie ciekawostki o Belgii nie może zabraknąć jej, czekolady. Czy zdawaliście sobie sprawę, że tradycja belgijskiej czekolady sięga ponad 300 lat wstecz?
Belgia ciekawostki to także Manneken Pis, czyli figurka nagiego sikającego chłopca to jeden z najbardziej znanych symboli tego kraju.
Belgia, z czego słynie jeszcze? Mieliście świadomość, że jest tu ponad 800 rodzajów piwa?Jeszcze coś związanego z poprzednim punkcie i świetnie nadającego się do tematu Belgia ciekawostki. To właśnie w tym państwie powstała pierwsza na świecie Akademia Piwa.

Symbole Holandii

Chcesz poznać symbole Holandii? Zastanawiasz się z czego słynie Holandia? Oczywiście nie moglibyśmy zacząć inaczej jak od…Tulipanów…W kategorii Holandia symbole to jeden z najważniejszych i zarazem najpiękniejszych z nich.

Jednocześnie to odpowiedz na pytanie, z czego słynie Holandia. A kraj ten słynie z uprawy przeróżnych gatunków tych kolorowych kwiatów, choć nie są typowymi roślinami holenderskimi. Jak tłumaczą znawcy, przybyły one w XVI wraz z Imperium Osmańskim i szybko stały się wyrazem luksusu oraz wysokiej pozycji społecznej. Tulipany spotkamy w tym państwie na praktycznie każdym kroku.
Zaczynają kwitnąć już z początkiem wiosny, a cebulki tych kwiatów kupimy w każdym sklepie czy bazarze.
Holendrzy sprzedają w sumie ponad 6 milionów tulipanów rocznie (coś dla fanów tematu Holandia ciekawostki).

Holandia symbole

Symbole Holandii bez niego byłby też niekompletne, ale i nie pokazywałaby ducha tego kraju. O o chodzi?W temacie Holandia symbole nie mogło zabraknąć roweru. Jeśli zastanowić się na spokojnie nad pytaniem: Holandia, z czego słynie? Od razu na myśl przychodzą właśnie rowery. Praktycznie każdy obywatel tego kraju posiada swój jednoślad (coś extra również w temacie Holandia ciekawostki).
Wyliczono, że jest ich około 16 milionów, a to oznacza, że ich liczba dwukrotnie przekracza zasób tamtejszych samochodów!
W Holandii istnieje ponadto 15 tysięcy kilometrów tras rowerowych. Ba! Niektóre są specjalnie podgrzewane (wow! Ciekawostki o Holandii mogą naprawdę robić wrażenie, prawda?).
Niemal każda firma czy zakład pracy ma na stanie łazienkę z kabiną prysznicową. Tłumaczy się to tym, że spoceni rowerzyści będą zapewne chcieli odświeżyć się po przejechaniu dystansu do miejsca pracy.
Na jednośladach poruszają się nawet członkowie rządu, w tym premier i jego ministrowie. Czapki z głów.

Z czego słynie Holandia?

Jeśli jeszcze chcesz poznać więcej informacji w temacie: Holandia, z czego słynie? Tym razem przedstawiamy krótką listę symboli narodowych. Oto one.Flaga – symbol Królestwa Niderlandów. Jest to prostokąt o proporcjach 2:3 podzielony na trzy poziome pasy o kolorach: czerwonym, białym i niebieskim.Herb – przedstawia lwa trzymającego w jednej łapie siedem strzał, a w drugiej miecz, który jest symbolem mocy.

Holandia ciekawostki

I jeszcze coś z tematu ciekawostki o Holandii. Gotowi? Oto one!

Choć trudno w to nam uwierzyć, znajduje się tu ponad 300 zamków, i to takich, które są udostępnione do zwiedzania!
To największy eksporter piwa na świecie.
Różne statystyki pokazują, że Holendrzy są najwyżsi na świecie. Przeciętny wzrost mężczyzn wynosi 184 cm, a kobiet 170 cm.