Rowery górskie i elektryczne, kajaki, żeglarstwo, nurkowanie i snurkowanie, golf, wędrówki – kojarzona dotąd przede wszystkim z Napoleonem, wyspa Elba na targach turystyki sportowej BTS zaprezentowała się jako idealne miejsce do wypoczynku aktywnego we włoskiej Toskanii. – W poprzednich latach targi BTS organizowaliśmy w Montecatini Terme – wyjaśniał All Inclusive Massimo Giusfredi ze Stowarzyszenia Hotelarzy Prowincji Montecatiniterme APAM, a BTS była naszą marką. – Jednak w tym roku Stowarzyszenie Hotelarzy Elby poprosiło nas o przeniesienie wydarzenia do nich. Dlatego 26. targi BTS odbyły się w salach konferencyjnych najbardziej luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu Hermitage – dodał.

 

 

- Poprzez prezentację tak bogatej i różnorodnej oferty sportowej pragniemy sprawić, aby sezon letni na Elbie się wydłużył, przez co powrócilibyśmy do stanu sprzed dekady, kiedy hotele otwierały podwoje w marcu, a nie w kwietniu i zamykały dopiero w listopadzie, a nie na początku października jak teraz – tłumaczyła Cristiana Guerrini, prezes Stowarzyszenia Hotelarzy na Elbie. – Udało nam się zorganizować BTS dzięki wsparciu wielu organizacji i instytucji jak przede wszystkim Toskańska Federacja Hotelarzy, Federalberghi oraz Region Toskanii, którego prezes Eugenio Giani zrozumiał jak wyjątkowa jest to okazja do lepszej prezentacji perły Archipelagu Toskańskiego, jaką jest Elba – zaznaczał Aleksandro Gentini, wiceprezes Stowarzyszenia Hotelarzy Elby, a zarazem właściciel hotelu Elba Residence dei Fiori.

 

W targach wzięło udział 150 sellers, w tym połowa z Elby. – Bardzo dobrze zorganizowane targi, co potwierdza nieustający tłok przy stolikach, a przecież to pierwsza tak duża impreza na wyspie – zauważył Giuliano Canovaro z Moby. – W tym roku nasze promy przewiozły na Elbę 2,5 mln turystów, a ponad 6 milionów we wszystkich kierunkach (Sardynia, Sycylia, Korsyka, Tremiti) – dodał. Moby reklamuje się jako leader włoskiego rynku przewozów promowych pasażerskich i samochodowych (od kilku lat przejął przewoźników Toremar i Tirrenia). Dzięki partnerstwu z St.Peters Line oferuje też wycieczkę po morzu Bałtyckim na trasie: Petersburg-Helsinki-Sztokhlm-Tallin. Posiada flotę ponad 20 statków, a ich burty zdobią postacie z Disneya. – Elbę izoluje od lądu brak transportu lotniczego, gdyż tutejsze lotnisko ze względu na krótki pas startowy na lotnisku w Marina di Campo przyjmuje maszyny do 40 miejsc – zauważyła Roberta Gallicola z linii lotniczych Silver Air Travels. – Do tej pory obsługujemy loty z Lugano, ale jeśli nam się uda, to już od przyszłego roku uruchomimy połączenia z Florencji, Pizy i Mediolanu. Dalej to będą małe samoloty, ale biznes i zamożniejsze rodziny będą mogły skorzystać z tej propozycji – zapowiedziała. Silver Air z licencją wystawioną przez ministra transportu Republiki Czeskiej od 1996 r. obsługuje loty we Włoszech na trasach do/z Lobia, Cagliari i Palermo oraz przeloty z Lugano na Elbę.

 

Z 70 buyers wybranych ze 140 zgłoszeń znalazły reprezentacje z 15 krajów, wśród których bodaj najsilniejszą stanowiła grupa biur podróży z Polski pod egidą magazynu All Inclusive. – Mnóstwo kontaktów, świetna organizacja, a do tego dwa dni wypełnione aktywnościami sportowymi do wyboru oraz wycieczkami, które pozwoliły nam dobrze poznać walory wyspy, co jest przecież niezbędne do fachowego przygotowania oferty i jej zaprezentowania klientowi – podkreślał Artur Matiaszczyk, prezes Travel&Trade Company.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

MAGIA WIELKIEGO BŁĘKITU – 7 KONTYNENTÓW

DAREK SEPIOŁO

 

Głębiny mórz i oceanów przyciągają ciszą i zjawiskowym pięknem, kto raz uległ ich urokowi wie, że wielki błękit działa jak magnes. Wystarczy odpowiednio na niego spojrzeć, a roztoczy przed nami widoki, które chciałoby się oglądać w nieskończoność.

Dla większości nurków pierwsze chwile pod wodą to zwykle fascynacja niezmiernie bujnym i kolorowym światem raf. Filipiny, Indonezja i Malezja leżą w samym środku koralowego trójkąta, czyli obszaru największego rozkwitu podwodnego życia. Właśnie tam zaczyna się nasza fascynująca podróż po 7 kontynentach. Centralny rejon Filipin, jakim jest archipelag Visayas, to mało znany turystom zakątek Azji. Przybywają tutaj właściwie jedynie miłośnicy nurkowania z całego świata. Visayas oferuje im ciągnące się po horyzont ogrody koralowe, a także spotkanie z jednym z najrzadszych gatunków rekina – kosogonem. Malezyjska wyspa Sipadan została wpisana na listę podwodnych skarbów przez samego Jacquesa Cousteau. Od prawie 20 lat jest uznawana za jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania. Sąsiadująca z Malezją Indonezja słynie z unikalnego w skali światowej ekosystemu, który powstał w cieśninie Lembeh. Takiej różnorodności przedziwnych podwodnych stworzeń nie ma nigdzie indziej na naszej planecie.

Więcej…

Wielki grecki błękit

BEATA KUCZBORSKA

                                                                                   FOT. VILAGjArO MAGAZINE
<< „Nie mam nadziei na nic, niczego się nie boję, jestem wolny” – taki napis można zobaczyć na szczycie weneckiego Bastionu Martinengo w Heraklionie na skromnym grobie kreteńskiego pisarza, Nikosa Kazantzakisa, autora „Greka Zorby” i „Ostatniego kuszenia Chrystusa”. Ja też czuję się wolna, kiedy samolot ze mną na pokładzie siada na pasie lotniska im. Elefteriosa Wenizelosa w Atenach (choć tak naprawdę znajduje się ono w Spacie). Niczego się nie boję, lecz mam w sobie wiele nadziei… Cała Grecja stoi przede mną otworem, bo podróżowanie po niej, mimo trwającego od kilku lat kryzysu i wprowadzonych ograniczeń (choćby mniejszej liczby promów), nadal jest bardzo proste. >>

Położoną na Półwyspie Bałkańskim Grecję uważa się powszechnie za miejsce, w którym narodziła się cywilizacja zachodnia. Pozostałości wspaniałej starożytnej kultury do dziś stanowią największy magnes przyciągający do tej części Europy podróżników z całego świata. Znaczną część powierzchni tego kraju zajmują wyspy. To one są kolejnym powodem, dla którego turyści wciąż bardzo chętnie wybierają się na greckie wakacje.

Więcej…

Kanada – niezapomniany zapach wolności

PIOTR TOMZA

 

Takiego połączenia zaawansowanego rozwoju cywilizacyjnego z surową i dziką przyrodą nie ma chyba w żadnym innym kraju na świecie. Choć może raczej należałoby powiedzieć: „w żadnych innych dwóch krajach”. Bo nazwa „Kanada” nie wszędzie brzmi jednakowo. Za to kraj, do którego odsyła, wszystkich zniewala swym pięknem.

Do tego, żeby Kanada definitywnie podzieliła się na dwie części, brakowało naprawdę niewiele i to całkiem niedawno… W 1995 r. w referendum zorganizowanym przez secesjonistów, domagających się niepodległości dla francuskojęzycznego Québecu, zwolennicy utrzymania jedności państwa zwyciężyli w stosunku zaledwie 50,6 do 49,4 proc. głosów. Kanada pozostała więc jednym krajem, co nie oznacza, że zniknęły wewnętrzne różnice.

Więcej…