Zamek Highclere znany z serialu „Downton Abbey" można zarezerwować na niepowtarzalny pobyt przez Airbnb. Wyłącznie na jedną noc zamek Highclere otworzy swoje podwoje dla dwójki gości, dając tym samym fanom możliwość zagłębienia się w atmosferę kultowej lokalizacji „Downton Abbey" i doświadczenia życia, którym cieszyli się Crawleyowie.


- W ramach uświetnienia zbliżającego się wydarzenia związanego z filmem „Downton Abbey" zamek Highclere otworzy swoje podwoje dla dwójki gości Airbnb, którzy jako pierwsi w historii zatrzymają się w budynku.

- 26 listopada dwóch fanów przenocuje w jednej z pokaźnych sypialni.

- Goście będą mieli dostęp na wyłączność do zamku i otaczającej go posiadłości oraz zasmakują ekstrawaganckiego, tradycyjnego obiadu w kultowej jadalni zamku Highclere.

 

W trakcie pobytu goście będą traktowani prawdziwie po królewsku. Hrabia i hrabina Carnarvon zaproszą gości na ekskluzywny wieczór z koktajlami w salonie, po którym odbędzie się tradycyjna kolacja w zamkowej jadalni, której szczegółów doglądał będzie kamerdyner z Highclere. Po kolacji w bibliotece podana będzie kawa, a następnie goście udadzą się do jednej z głównych sypialni z łazienką i widokami na ponad 1000 akrów otaczającego budynek parku.

 

Przed odjazdem następnego dnia goście skosztują pysznego śniadania, po którym udadzą się na prywatną wycieczkę po posiadłości Highclere. Sam zamek ma powierzchnię 100000 stóp kwadratowych i liczy 300 pomieszczeń. Wszystkie pokoje są wystawnie wykończone i umeblowane, a każdy szczegół oddaje historię zamku Highclere. Fani będą mieli możliwość zapoznania się z kultowymi pomieszczeniami, w tym z salonem, lub zrelaksowania się w jednej z sypialni przy galerii, podążając śladami królów i królowych.

 

W ramach uświetnienia zbliżającego się wydarzenia związanego z filmem „Downton Abbey" rezerwacji dokonać będzie można od 1 października 2019 r. od godziny 12:00 brytyjskiego czasu letniego.

 

„Mieszkanie w zamku Highclere to prawdziwy przywilej i przyjemność. Z radością podzielę się tymi uczuciami przez Airbnb, dając komuś możliwość przeżycia niezapomnianego pobytu. Zamek Highclere należy do rodziny Carnarvon już od 1679 r. i cieszy się bardzo bogatą historią. Pasjonuję się historią i dziedzictwem zamku Highclere i z chęcią powitam naszych przyszłych gości” - skomentowała na Airbnb Lady Carnarvon, gospodyni posiadłości.

 

„Bardzo cieszy nas to, że damy fanom +Downtown Abbey+ możliwość przeżycia niezapomnianego pobytu w zamku Highclere. Naszą pasją w Airbnb jest zapewnianie społeczności wyjątkowych, zapadających w pamięć doświadczeń turystycznych. Jesteśmy pewni co do tego, że goście przeżyją prawdziwie magiczne chwile w trakcie pobytu w kultowej lokalizacji +Downtown Abbey+” - skomentował Hadi Moussa, dyrektor generalny w Airbnb na Europę Północną.

 

Zasady pobytu:

- Zwierzęta nie są akceptowane, ale na miejscu jest 9 przyjaznych psów;

- Zakaz palenia;

- Wszystkie gazety muszą być uprasowane;

- Tylko jeden kamerdyner na osobę;

- Ubiór wieczorowy na kolację obowiązkowy;

- Plotkowanie tylko w pokojach na parterze;

- Pobyt w dni tygodnia, bo przecież co to jest weekend?

 

Szczegóły rezerwacji:

Zamek Highclere znany z serialu „Downton Abbey" można zarezerwować na Airbnb na stronie airbnb.com/downtonabbey.

Zamek Highclere dostępny jest na jedną noc dla nie więcej niż dwójki gości 26 listopada 2019 r., a pobyt kosztuje 150 funtów. Rezerwacja możliwa będzie od 1 października 2019 r. od 12:00 brytyjskiego czasu letniego.

Z okazji tak niepowtarzalnej okazji Airbnb przekaże datki na rzecz Międzynarodowej Federacji Stowarzyszeń Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

 

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Zanurz się w kulturze na pograniczu Węgier i Austrii

Noémi Petneki

 

Po obu stronach granicy austriacko-węgierskiej i wzdłuż brzegów jeziora Nezyderskiego rozciąga się ten sam region. Dzisiejszy Burgenland (po węgiersku Őrvidék), najbardziej wysunięty na wschód i najmłodszy kraj związkowy Austrii, od XII w. był częścią historycznego Królestwa Węgier, które od XVI stulecia (po bitwie z Turkami pod Mohaczem w 1526 r.) dostało się pod panowanie Habsburgów i Cesarstwa Austriackiego. Dziś, po obaleniu żelaznej kurtyny i wstąpieniu Węgier do Unii Europejskiej w 2004 r., znów (jak za czasów Monarchii Austro-Węgierskiej) praktycznie nie zauważamy, kiedy przejeżdżamy tutaj przez granicę. Węgrzy (nasi bratankowie) i Austriacy nazywają siebie szwagrami – w ten sposób wszyscy jesteśmy ze sobą trochę spowinowaceni…

Więcej…

Portugalia – na końcu Starego Świata

Miejscowość Azenhas do Mar położona na stromym klifie w gminie Sintra
T09ARH1E

© TURISMO DE PORTUGAL/JOSE MANUEL

MAGDALENA BARTCZAK


Przyjazny śródziemnomorski klimat, egzotyczne krajobrazy, różnorodna kuchnia, fascynująca historia, bogactwo architektury, liczne plaże rozciągnięte nad Atlantykiem i ogromna gościnność mieszkańców to tylko niektóre z wielu zalet Portugalii. Ten nieduży kraj pełen turystycznych atrakcji leży na samym krańcu Europy. Dlatego przez długi czas jego terytorium określano mianem „finis terrae”, czyli „koniec świata” bądź „koniec lądu”.

Więcej…

Z plecakiem przez Papuę-Nową Gwineę

KAROLINA SYPNIEWSKA

 

<< Papua-Nowa Gwinea stawia przed podróżnikiem wiele wyzwań. Nie jest to kraj na odbycie pierwszej dalekiej wyprawy za granicę. Niedostępna informacja turystyczna, niezbyt stabilna sytuacja polityczna i korupcja nie wróżą najlepiej początkującym globtroterom. To właśnie dlatego zdecydowałam się wybrać ten kierunek na moją kolejną egzotyczną podróż. W państwie, w którym praktycznie nic nie zostało przygotowane na przyjęcie turystów, każde doświadczenie będzie niezmiernie autentyczne. Za cel wyjazdu postawiłam sobie poznanie uderzająco pięknej przyrody i obcowanie z przedstawicielami lokalnej ludności, niezwykle niejednolitej pod względem kulturowo-etnicznym. >>

Więcej…