Huangling, jedna z najpiękniejszych wiosek w regionie Wuyuan, poszerza program Miasta Kwiatów poprzez wprowadzenie całorocznych wizyt obejmujących kwiaty dla turystów. Nowa wycieczka podkreśli połączenie lokalnych systemów ekologicznych i piękno 580-letniej lokalizacji, tym samym przedstawiając ukwiecone życie gościom z całego świata.

 

Całoroczne wizyty w orientalnym Mieście Kwiatów otwierają podwoje dla zagranicznych gości.

„Miasto Kwiatów jest kluczowym projektem w planie zaprezentowania gościom wszystkich aspektów Huangling - poza już znanymi kwiatami rzepaku, dzięki którym miasto w Wuyuan pomalowane jest na żółto – skomentował Wu Xiangyang, główny dyrektor wykonawczy Wuyuan Rural Culture Development Co., Ltd. – Nowa wycieczka doda gościom nowych wrażeń i pozwoli im na doświadczenie kwitnienia na polach i tarasach górskich nie tylko wiosną, ale przez cały rok” – dodał dyrektor.

 

Nowa wycieczka obejmuje kwitnące drzewa magnolii i brzoskwini oraz niesamowite widoki kwiatów rzepaku z eleganckimi budynkami w stylu Hui w tle. Całoroczna wycieczka kwietna skupia także uwagę na 500-metrowej alei kwitnących wiśni po podziwianiu białych kwiatów gruszy. Wśród innych atrakcji znajdują się pola wyłożone lagerstremią, peoniami, śliwkami, chryzantemami i bugenwillą, które napełniają miejscowość różnymi kolorami zależnie od pory roku.

 

Wspaniałe aranżacje fiołków ogrodowych i powojów pojawiły się przy 300-letniej alei Tianjie, głównej arterii prowadzącej gości wzdłuż domostw i w dół wzgórza.

 

Dekoracje zmieniać się będą w ciągu roku, w tym także przed sezonem żniw zgodnie z wyjątkową, lokalną tradycją „shaiqiu”, czyli suszenia zbiorów na powietrzu. Rolnicy suszą zbiory na słońcu i przygotowują pikantne papryczki, kawałki dyni i chryzantemy w bambusowych koszykach wykładanych na dachach gospodarstw w celu ich zakonserwowania.

 

O Huangling

Położona w regionie Wuyuan w prowincji Jiangxi w Chinach wioska Huangling przyciąga turystów z całego świata. Spokojna, elegancka miejscowość zachowała antyczną architekturę w stylu Hui i jest źródłem autentycznych wrażeń chińskiej prowincji. Zbierając uznanie jako najpiękniejsza okolica wiejska w Chinach, Huangling jest jedynym miejscem, w którym można zobaczyć „shaiqiu”, zwyczaj w ramach którego kolorowe kosze ze zbiorami suszone są na słońcu.

Najlepsze miejsca na długi weekend na przełomie maja i czerwca

Na przełomie maja i czerwca czeka na nas kolejny długi weekend – Boże Ciało w tym roku wypada 31 maja. Jeden dzień wolnego pozwoli na cztery dni wypoczynku.

Czytaj Więcej >>

Najlepsze pomysły na wyjazd rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Wkrótce Międzynarodowy Dzień Dziecka. Wielu rodziców zastanawia się, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień ze swoimi pociechami, aby przyniósł jak najwięcej radości i pozostawił przyjemne wspomnienia. Możliwości na uczczenie tego święta jest naprawdę wiele. 

Czytaj Więcej >>

Najciekawsze pomysły na Majówkę

Już w marcu zaczynamy zastanawiać się, jak, a przede wszystkim, gdzie spędzimy Majówkę. W tym roku 1 maja wypada we wtorek, dodając do tego dwa weekendy plus 3 dni urlopu – szykuje się aż niemal 10 dni wypoczynku!  Czytaj więcej >

Najlepsze wiosenne wyjazdy typu city break

City break to alternatywna opcja dla tych wszystkich, którzy nie mają czasu wybrać się na dłuższy wypoczynek. Obejmuje ona wyjazdy weekendowe do najciekawszych miejsc w Europie. Krótkoterminowa wycieczka pozwala na wypoczynek oraz zapoznanie się z kulturą i kuchnią danego regionu.  Czytaj więcej >

Artykuły wybrane losowo

Prowansja – śródziemnomorski skarb

ALEKSANDRA SOROCZYŃSKA

 

                                                                                                              FOT. ATOUT FRANCE/ROBERT PALOMBA

<< Jeszcze nie tak dawno Prowansja była uznawana przez Francuzów za ojczyznę prowincjuszy. Z kolei obcokrajowcy postrzegali ten region jako istny raj, ale tylko dla bogaczy. Dziś turystów wciąż przybywa, a i sami mieszkańcy Francji uznali, że jest to miejsce godne uwagi i chętnie się tu osiedlają. >>

Ta historyczna kraina rozciąga się nad Morzem Śródziemnym, przy południowo-wschodniej granicy Republiki Francuskiej. Jej krajobraz kształtują z jednej strony Alpy, a z drugiej słoneczne Lazurowe Wybrzeże. Do najbardziej znanych miast na tym terenie zalicza się Niceę, Cannes, Tulon, Aix-en-Provence, Antibes, Saint-Tropez czy Marsylię. Ta ostatnia do końca 2013 r. będzie nosić zaszczytny tytuł Europejskiej Stolicy Kultury (razem ze słowackimi Koszycami).

Więcej…

Jamajka, czyli nie tylko rum, reggae i all inclusive

HQ_Sandals_Montego_Bay_Pool_Bar_Aerial.jpg

Strefa z basenami w resorcie Sandals Royal Caribbean w Montego Bay

©UNIQUE VACATIONS (UK) LTD. IMAGE BANK

 

Jerzy Pawleta


Gdy zamkniemy oczy i wyobrazimy sobie Jamajkę, zobaczymy słońce, białe plaże, krystalicznie czystą błękitną wodę Morza Karaibskiego, palmy i rozbawionych ludzi. Oprócz tego przyjdą nam na myśl muzyka reggae, Bob Marley, rum i egzotyczne drinki. Niektórzy z nas na pewno też przypomną sobie historię jamajskich bobsleistów startujących na XV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Calgary w 1988 r. czy sześciokrotnego mistrza olimpijskiego Usaina Bolta. To jednak nie wszystko, z czego słynie ta piękna wyspa.

Więcej…

W Gruzji jak w raju

MATEUSZ BAJEK

 

U zarania dziejów Bóg zebrał wszystkie narody, aby podzielić między nie ziemię. Ustawiła się długa kolejka, a każdy chciał być pierwszy. Tylko Gruzini uznali, że zamiast czekać godzinami na słońcu, lepiej usiąść w cieniu, wznosić winem toasty, radośnie śpiewać, tańczyć i oddać się ucztowaniu. Kiedy już ostatnie narody otrzymały w posiadanie swój kawałek ziemi, Bóg usłyszał odgłosy wesołych pieśni i słowa kwiecistych przemów dobiegające spod drzewa. Stwórcy zrobiło się żal pogodnych i uśmiechniętych Gruzinów. Przywołał ich do siebie i powiedział: Wprawdzie, podzieliłem już całą planetę między inne narody, ale pozostał mi jeszcze najpiękniejszy zakątek – kipiący zielenią, pełen żyznych pól i malowniczych gór. To istny raj na ziemi, dlatego chciałem zatrzymać go dla siebie, abym miał gdzie odpoczywać. Jednak gdy was zobaczyłem, uznałem, że ta rajska kraina stanie się waszym domem.

Legenda o powstaniu Gruzji, położonej na dzielącym Europę i Azję Kaukazie, w pełni oddaje piękno tego miejsca i charakter jego mieszkańców. Choć przez długie lata ten targany konfliktami kraj wydawał się zapomniany przez Boga, dziś odradza się w zawrotnym tempie, zyskując miano Perły Kaukazu.

Różnorodność krajobrazów jest tu ogromna. Wiecznie zielone lasy Adżarii, herbaciane pola Gurii, cytrusowe gaje Niziny Kolchidzkiej, półpustynne równiny Dżawachetii, winnice Kachetii, a także wiecznie białe szczyty Kaukazu tworzą niezwykłą mozaikę na terytorium odpowiadającym ok. 22 proc. powierzchni Polski. Jednak to zaledwie ułamek tego, co może zaoferować nam Gruzja.

Więcej…